Niebanalne sposoby na ożywienie wystroju wnętrza


Niebanalne sposoby na ożywienie wystroju wnętrza

Wystrój wnętrza to wyjątkowy proces, który pozwala na indywidualne podejście do aranżacji naszych własnych czterech kątów. Dobrze dobrane elementy, ich kolor, forma i funkcjonalność to klucz do stworzenia doskonałej atmosfery. Co ważne, w ostatnim czasie zapotrzebowanie na designerskie dodatki i specjalistyczne wykończenia doskonale wpisujące się w nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz ciągle rośnie. Dla osób, które szukają inspiracji w temacie wykończeń wnętrz przygotowaliśmy kilka ciekawych sugestii.

1. Betonowe akcenty

Niedawno zauważalnym trendem stały się meble i dodatki z betonu. Nie tylko w biurowcach, ale także w mieszkaniach możemy zauważyć elementy wykończeniowe wykonane z tego surowca. W łazience czy salonie betonowy kamienny blat szczególnie dobrze będzie się komponował z drewnianymi elementami, jasnymi powierzchniami i nowoczesnymi urządzeniami. Betonowe dodatki nadadzą rzeźbiarskiego charakteru stylistyce wnętrza.

2. Kreatywna geometria

Geometryczny styl to szereg różnych kształtów – trójkątów, kwadratów, prostokątów, kół. Łącząc wszystkie te elementy możemy uzyskać wspaniałą, zróżnicowaną grafikę. Taki styl doskonale harmonizuje z prostymi liniami i szlachetnymi materiałami. Możemy na przykład użyć różnokolorowych tapet, które idealnie podkreślą tematykę geometryczną czy też połączyć w nowoczesnej przestrzeni ręcznie wykonane łacenie na podłodze.

3. Industrialny styl

W ostatnim czasie ekspertów w dziedzinie wykończeń wnętrz zainteresował styl przemysłowy. To doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesny minimalizm połączony z elementami surowych materiałów. W modzie są nietypowe meble takie jak ławki parkowe lub oszczędne łóżka w przestrzennej aranżacji. W tym przypadku inspirujący jest spójny wystrój w formie minimalistycznej, z surowymi materiałami i wysokim połyskiem.

4. W aranżacji bieli

Bieli nadal nie wyszła z mody, a wręcz przeciwnie – zyskuje na popularności. Kolor ten daje wrażenie przestronności i jasności, można go wykorzystać zarówno w przypadku dużych jak i małych przestrzeni. Co ciekawe, biel to nie tylko klasyczny kolor ścian, ale także mebli czy pozytywy. Za pomocą odpowiednio dopasowanych dodatków – barwnej dywaniki, ramek na zdjęcia oraz kwiatów, można uzyskać doskonałą harmonię w całości.

5. Styl rustykalny

Nie trzeba wyjeżdżać na wieś, aby doświadczyć ducha stylu rustykalnego w naszych wnętrzach. Pewnym sposobem na osiągnięcie tego efektu może być wykorzystanie elementów drewnianych, które będą wyglądały na naturalne i organiczne. W salonie warto postawić na drewniany stół wraz z krzesłami, a także ozdobne łacenie podłogowe. Mozemy tu tez wykorzystać dodatki z wiklinowej plecionki oraz jasnej kolorystyki, w ten sposób sprawimy, że wnętrze nabierze ciepła i przestrzenności.

6. Mieszanie stylów

Nadszedł czas, aby zasadzki na jednolitość aranżacji i stylu oddały miejsce pomysłowemu połączeniu różnych kierunków i form. Różne style można łączyć w harmonijny sposób, co pozwoli na uzyskanie oryginalnej, niebanalnej przestrzeni. Warto jednak zwrócić uwagę, aby jedne meble i dodatki dobrać do siebie w tonie klasycznej stylistyki, a inne w formie minimalistycznej.

Podsumowując, wykończenie wnętrz to proces, który z roku na rok staje się bardziej złożony, ale i jednocześnie pełen możliwości. Ważne jest, aby nie bać się tworzyć i eksperymentować z różnymi formami. Niewymienione wyżej trendy również są warte uwagi, a ich wykorzystanie z pewnością nieodparcie wpłynie na wygląd naszych czterech przestrzeni.

Szukasz dobrej firmy remontowej? Polecamy:

Pk-Fliz Wykończenia Wnętrz
ul. Traugutta 31e/1
62-030 Luboń
tel: 796 976 757
mail: [email protected]
www: https://pk-fliz.pl