Kredyt firmowy


Czym różni się kredyt firmowy od pożyczki?
Kredyty mogą być udzielane wyłącznie przez banki. Pożyczki natomiast proponowane są przez instytucje pozabankowe. Możliwe jest również udzielenie pożyczki między przedsiębiorcami oraz osobami fizycznymi, prywatnymi (wśród krewnych czy znajomych).

Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt firmowy?
Właśnie określenie jego celu jest kluczowe dla osiągnięcia najlepszego i najbardziej odpowiedniego dla firmy sposobu finansowania. Kredyt firmowy może być udzielany przez banki na różne cele. Środki uzyskane tą drogą możesz przeznaczyć na zrealizowanie niespodziewanego bądź planowanego większego zakupu, czy na nagłe, zwiększone potrzeby bieżące.

Jak dobrze wybrać kredyt firmowy?
Aby dobrze wybrać najlepszy dla siebie kredyt gotówkowy możesz skorzystać z oferty swojego banku, porady pośrednika kredytowego lub też samodzielnie sprawdzić dostępne rozwiązania dzięki użyciu internetowych porównywarek kredytowych.

Na jaki maksymalnie okres można zaciągnąć kredyt firmowy?
W różnych bankach rożne są proponowane różne maksymalne okresy kredytowania. Spotyka się nawet okresy dłuższe niż 10 lat.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt firmowy?
Kredytu firmowego nie może uzyskać firma, która nie potrafi uwiarygodnić tego, że będzie w stanie go spłacić. Najczęściej dotyczy to wykazywanego udokumentowanego zysku z tytułu prowadzonej działalności, ale ważną rolę odgrywają tu również dotychczas zaciągnięte zobowiązania i to w jaki sposób są regulowane.

Czy kredyty firmowe są drogie?
Całkowity koszt kredytu, poza prowizją za jego przyznanie i wysokością oprocentowania, zależy przede wszystkim od wartości zaciągniętego zobowiązania oraz okresu na jaki kredyt został udzielony.
Kredyt firmowy jest zazwyczaj tańszy od zwykłego konsumenckiego kredytu gotówkowego, ale droższy niż kredyt czy pożyczka hipoteczna. Warto zapoznać się z obowiązującymi aktualnymi promocjami, dzięki którym możesz zaoszczędzić na całkowitym koszcie kredytu.

Czy konieczne są dodatkowe zabezpieczenia przy korzystaniu z kredytów firmowych?
Zdarza się, że skorzystanie z oferty kredytu firmowego jest związane z koniecznością wykazywania dodatkowych zabezpieczeń w postaci podpisu poręczyciela, czy zgody współmałżonka., a przy większych kwotach także zabezpieczeniu na środkach trwałych, czy nieruchomościach. Niejednokrotnie niespełnienie tego warunku mocno ogranicza zyskanie większej kwoty kredytu firmowego.

Więcej informacji: https://your-choice.com.pl