Jak zadbać o nawilżenie skóry?


Twoja skóra po sezonie wakacyjnym cały czas jest wyraźnie przesuszona, mimo iż lato zakończyło się dobrych kilka miesięcy temu? Być może wynika to z tego, iż wciąż nie zdołałaś o nią porządnie zadbać. Być może wciąż nie sięgnęłaś jeszcze po skuteczne kosmetyki nawilżające albo wybrałaś takie, które pomimo twoich szczerych chęci i tak nie zdołałyby wypielęgnować twojej skóry. Czas więc zmienić kolej rzeczy. Kosmetologia może dać twojej skórze to, czego ona naprawdę potrzebuje. W twojej codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć pewnych specjalistycznych substancji nawilżających, takich jak chociażby kwas hialuronowy – prawdziwy ekspert od nawilżania suchego naskórka.

Pamiętaj jednak, że te wszystkie substancje nawilżające, które występują w nawilżających kosmetykach, nie będą w stanie przeniknąć przez zewnętrzną barierę twojej skóry, jeżeli cały czas będzie ona pokryta grubą warstwą martwego naskórka. Najpierw musisz się go pozbyć. W tym celu zacznij wykonywać sobie regularnie peelingi i przynajmniej dwa razy w tygodniu pozbywaj się szorstkiego naskórka. Świetnie pod tym względem zadziała też masaż szczotką na sucho. Możesz masować nią ciało przed prysznicem. Dzięki temu nakładane później balsamy nawilżające znacznie lepiej wchłoną się w skórę i przede wszystkim znacznie lepiej na nią zadziałają.

Możesz pielęgnować skórę na własną rękę, a możesz też pozwolić na to, by zajęli się nią prawdziwi eksperci od pięknej cery. Bo zdecydowanie na to zasługujesz. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś okazji wypróbować na sobie żadnego specjalistycznego zabiegu kosmetycznego, zrób to teraz, umawiając się chociażby na wypełnianie kwasem hialuronowym. Ta metoda przeznaczona jest głównie do spłycania i likwidowania zmarszczek, jednakże przy okazji w jakimś stopniu nawilży ona twoją skórę, a już na pewno ją wygładzi. Będąc w gabinecie kosmetycznym, od razu spytaj też o różne inne zabiegi dostosowane do aktualnych potrzeb twojej skóry. Korzystaj z tego, co może być dla niej dobre. W takie zabiegi warto przecież inwestować, bo jest to inwestycja we własny wygląd i własne samopoczucie.

Nasz gabinet: https://izabelacytrowska.pl/